عنوان محصول تعداد قیمت محصول حذف
جمع کل

صندلی مدیریتی چه استانداردهایی دارد؟

با توجه به آن‌چه درباره‌ی سلامت بدن و راحتی صندلی‌های مدیریتی گفتیم، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنیم ارگونومی‌ست. یک صندلی ارگونومیک به میزان زیادی از درد‌های گردن، کمر و شانه که نشستن زیاد موجبشان می‌شود، جلوگیری می‌کند. برای آن‌که بتوانیم یک صندلی مدیریتی ارگونومیک را انتخاب کنیم، نشانه‌های وجود دارد. تنها خواندن این کلمه در بین مشخصات صندلی کافی نیست. برای شروع بهتر است به‌دنبال صندلی‌هایی بگردیم که قابلیت تنظیم ارتفاع و درجه کف را داشته باشند.صندلی مدیریتی چه استانداردهایی دارد؟

هنگامی که قصد خرید یک صندلی مدیریتی را داریم، با توجه به مسائلی که پیش از آن درباره‌یشان صحبت کردیم، بهتر است که بعضی استاندارد‌ها را رعایت کنیم. و اما چه استاندارد‌هایی نشان دهنده‌ی یک صندلی مدیریتی با کیفیت هستند؟

 

۱- ارگونومی را دست کم نگیریم

با توجه به آن‌چه درباره‌ی سلامت بدن و راحتی صندلی‌های مدیریتی گفتیم، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنیم ارگونومی‌ست. یک صندلی ارگونومیک به میزان زیادی از درد‌های گردن، کمر و شانه که نشستن زیاد موجبشان می‌شود، جلوگیری می‌کند. برای آن‌که بتوانیم یک صندلی مدیریتی ارگونومیک را انتخاب کنیم، نشانه‌های وجود دارد. تنها خواندن این کلمه در بین مشخصات صندلی کافی نیست. برای شروع بهتر است به‌دنبال صندلی‌هایی بگردیم که قابلیت تنظیم ارتفاع و درجه کف را داشته باشند. این تنظیمات و مکانیسم‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید با توجه به میز کار موجود، بهترین و راحت‌ترین حالت نشستن را برای خودتان آماده کنید. همین مسئله باعث آسایش بیشتر کاربران می‌شود. یک صندلی مدیریتی ارگونومیک با کیفیت به کاربر خود اجازه می‌دهد که در حالت نشسته بتواند با توجه به نیاز خود صندلی را به راحتی تنظیم کنید.  به‌غیر از این اکثر کاربران دوست دارند که صندلیشان قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشد. نکته‌ی بعدی توجه به قابلیت تغییر زاویه‌ی پشتی صندلی‌ست. این امر باعث می‌شود که کاربر بتواند در صورت لزوم روی صندلی‌اش کمی استراحت کند و از خستگی کمر جلوگیری می‌کند. سپس نوبت به راحتی دست‌ها می‌رسد که کاملا مرتبط به دسته‌ی صندلی می‌شود. سعی کنید از صندلی‌های مدیریتی استفاده کنید که دسته‌های راحتی داشته باشند تا بتوانید برای رفع خستگی دست‌ها از آن‌ها استفاده کنید. 
بهترین صندلی مدیریتی کدام است؟2- به ابعاد صندلی مدیریتی توجه کنیم

ابعاد صندلی از دو جهت برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است. قبل از هرچیز باید توجه داشته باشیم که این صندلی قابلیت تحمل وزن کاربر خود را داشته باشد. برای آن‌که بتوانیم طول عمر یک صندلی را بیشتر کنیم بهتر است آن را طوری انتخاب کنیم که تحمل وزن بیشتری داشته باشد. به‌غیر از این ارتفاع صندلی نیز بسیار مهم است. چرا که راحتی کاربر کاملا با این مسئله ارتباط مستقیم دارد. پس با توجه به این نکات، یک صندلی مدیریتی با کیفیت و استاندارد باید آن‌قدر عریض باشد که کاربر آن بتواند بدون برخورد با دسته‌ها روی صندلی بنشیند، و ارتفاع آن طوری باشد که با ارتفاع میز و قد کاربر هماهنگی داشته باشد. البته همان‌طور که در مبحث ارگونومی اشاره کردیم، اکثر سازندگان صندلی‌های اداری، انواع صندلی‌های مدیریتی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند را به ما ارائه می‌کنند. اما میزان این قابلیت با توجه به ابعاد اصلی صندلی می‌تواند در انتخاب بهتر به ما کمک کند. 
نکته‌ی بعدی این است که ابعاد صندلی مدیریتی شما باید با ابعاد فضای اداری و دفتر کار شما هماهنگ بوده از هارمونی مناسبی برخوردار باشد. به‌‌طور قطع هر چه فضا کوچک‌تر باشد، ابعاد صندلی نیز باید به نسبت کوچک‌تر انتخاب شود. در عین حال یک صندلی مدیریتی کوچک در یک فضای اداری بسیار بزرگ، جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت. 

 


3- ظاهر صندلی مدیریتی برای ما مهم است

 هنگامی که برای خرید یک صندلی مدیریتی به‌صورت آنلاین و یا حضوری، انواع مختلف صندلی‌های مدیریتی را بررسی می‌کنیم، تنوع این محصولات آن‌چنان ما را در بر می‌گیرند، که تصمیم‌گیری ممکن است کمی مشکل شود. حتی صندلی‌های مدیریتی که از لحاظ ارگونومی و ابعاد با نیازهای ما هماهنگی کامل دارند نیز آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌توانیم یکی از از بین این خیل وسیع جدا کنیم. در این‌جا به محبث ظاهر و فرم صندلی می‌رسیم. همان‌طور که گفتیم، صندلی مدیریتی شما می‌تواند تأثیر به‌سزایی در ظاهر کلی فضای کارتان داشته باشد. صندلی مدیریتی می‌تواند حرف‌های زیادی درباره‌ی بیزینس شما بگوید. به‌طور مثال اگر از صندلی‌های مدیریتی گران‌تر با طراحی‌های خاص‌تر استفاده کنید به افراد نشان می‌دهید که شما یک کسب و کار لوکس دارید. در عین حال صندلی‌های کلاسیک‌تر می‌توانند نشان‌دهنده‌ی اعتقاد شما به کسب و کار کلاسیک باشد. چرم می‌تواند نشان دهنده‌ی جدیت باشد و جنس‌های فلزی نظر افراد به جنبه‌های مدرن‌تر کسب و کار شما جلب می‌کنند و شما را جوان‌تر و پر انرژی‌تر نشان می‌دهند. پس بهتر است که صندلی مدیریتی خود را با توجه به سلیقه و شخصیت کاری خود انتخاب کنید، چرا که مدیر یک مجموعه نماینده تمامی آن مجموعه است. 

 


کیفیت را در نظر بگیریم 

امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه‌ی ساخت مبلمان اداری فعالیت می‌کنند. همه‌ی این شرکت‌های انواع بسیاری از صندلی‌های مدیریتی را تولید می‌کنند و در اختیار ما قرار می‌دهند. این صندلی‌ها در قیمت‌های متنوع و طراحی‌های متفاوتی قابل تهیه هستند. معمولا برای این‌که از کیفیت یک صندلی مدیریتی مطمئن باشیم، به سمت شرکت‌ها و برند‌های معتبرتر می‌رویم. اما حتی در بین صندلی‌های مدیریتی این شرکت‌ها نیز تفاوت‌های زیادی وجود دارد. برای آن‌که از این تفاوت‌ها مطلع شویم و بهترین صندلی مدیریتی مطابق به خواسته‌ها و  نیازهایمان را انتخاب کنیم، بهتر است خصوصیات محصول و نظر کاربران را درباره‌ی آن مطالعه کنیم. همچنین می‌توانیم صندلی مورد نظرمان را با محصولات مشابهش مقایسه کنیم، که این مقایسه به‌راحتی از طریق سایت قابل انجام است. شما می‌توانید صندلی‌‌های مدیریتی ارزان قیمت که از کیفیتی خوبی برخوردار هستند را از طریق همین مقایسه‌ها پیدا کرده و انتخاب کنید. چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که کیفیت را فدای بودجه نکنیم. چرا که در آخر راحتی صندلی مدیریتی، برای ما حرف اول را می‌زند. 

 

منبع : خوگر