عنوان محصول تعداد قیمت محصول حذف
جمع کل

چگونگی تست دوام و سالم بودن مبلمان اداری قبل از خرید

ماشینی شدن زندگی، نقش به سزایی در زندگی افراد ایفا می‌کند؛ به‌طوری‌که امروزه بسیاری از اشخاص به‌منظور کار در محیط‌های اداری ساعت‌های طولانی و متمادی را در پشت میز و رایانه طی می‌کنند. نحوه نشستن اشخاص بر روی صندلی‌های کار، تأثیر زیادی بر سلامت بدن و زیبایی‌اندام افراد بر عهده دارد؛ پس می‌توان گفت تهیه مبلمان اداری متناسب و معقول برای کارمندان، یکی از مواردی است که مدیران یک شرکت یا ارگان دولتی باید به آن توجه فرمایند.ماشینی شدن زندگی، نقش به سزایی در زندگی افراد ایفا می‌کند؛ به‌طوری‌که امروزه بسیاری از اشخاص به‌منظور کار در محیط‌های اداری ساعت‌های طولانی و متمادی را در پشت میز و رایانه طی می‌کنند. نحوه نشستن اشخاص بر روی صندلی‌های کار، تأثیر زیادی بر سلامت بدن و زیبایی‌اندام افراد بر عهده دارد؛ پس می‌توان گفت تهیه مبلمان اداری متناسب و معقول برای کارمندان، یکی از مواردی است که مدیران یک شرکت یا ارگان دولتی باید به آن توجه فرمایند. داشتن مبلمان اداری زیبا ضمن جلب رضایت کارمندان، موجب شیک و زیبا شدن محیط کار نیز خواهد شد. در ادامه سعی داریم راه‌کارهای کاربردی به‌منظور انتخاب مبلمان اداری استاندارد را ذکر نماییم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

 

نحوه انتخاب یک صندلی اداری راحت

 

صندلی‌های اداری باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که از ستون فقرات، کمر و سرشانه‌های مصرف‌کننده به‌خوبی محافظت نمایند. یک صندلی خوب باید قابلیت تحمل اشخاص با وزن‌های مختلف را نیز داشته باشد. قاب اصلی به‌کاربرده شده در نشیمن مبلمان های اداری، ازجمله اصلی‌ترین مواردی می‌باشد که در تعیین قیمت و کیفیت صندلی‌ها نقش دارد. چوب، لمینیت، پلاستیک و فلزاتی از قبیل استیل از بارزترین موادی هستند که به‌منظور تهیه مبلمان اداری از آن استفاده می‌شود.

برای خرید یک صندلی اداری خوب در ابتدا روی آن بنشینید و میزان راحتی سطح نشیمن آن را تست نمایید. از دیگر نکاتی که باید پس از نشستن بر روی صندلی بررسی کنید، پد بالشتک صندلی است! دقت کنید که بالشتک، سطحی کاملاً صاف داشته باشد و در هیچ کجای آن فرورفتگی یا برآمدگی خاصی وجود نداشته باشد. دقت کنید در زمان فشار واردکردن به پد صندلی، قاب مبل حس نشود.

style=height:214px;width:602px;

 

برای رهایی از دردهای ناشی از نشستن زیاد از چه صندلی‌هایی استفاده کنیم؟

 

سعی کنید در زمان تهیه مبلمان و صندلی‌های اداری به اصول ارگونومیک توجه فرمایید. استفاده از صندلی‌های ارگونومیک از بدن شما در برابر عادت‌های غلط در نشستن حفاظت خواهد کرد.

 

صندلی‌های ارگونومیک چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

یک صندلی متناسب و ارگونومیک به نحوه‌ای ساخته‌شده است که ران‌ها در راستای زمین و به‌صورت افقی قرار گیرند، به‌طوری‌که ساق‌های پا کاملاً عمود بوده و نقطه اتصال ران و پا زاویه‌ای 90 درجه بسازد. قابلیت تنظیم شدن و قفل شدن از دیگر اصولی است که در ساخت صندلی‌های ارگونومیک رعایت می‌شود. قطعاً استفاده از این‌چنین صندلی‌هایی خستگی‌های افرادی که مجبور به نشستن‌های طولانی‌مدت هستند را به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد.

 

میز کار خود را نیز متناسب با صندلی تان انتخاب نمایید!

 

میز کار شما باید به‌گونه‌ای باشد که بازوها کاملاً آزاد باشند و به‌صورت عمودی در دو طرف بدن قرار گیرند. ساعدها نیز باید به هنگام کار با سیستم به‌صورت کاملاً افقی قرار گیرند. به‌طورکلی استفاده از میز و صندلی ارگونومیک در محیط کار از خستگی‌های ناشی از کار و نشستن‌های مداوم می‌کاهد. سعی کنید به هنگام تهیه میز، جنسی را انتخاب کنید که در زمان استفاده از موس نیازی به پد موس نداشته باشید.

 

دوام مبلمان اداری

 

در زمان تهیه مبلمان اداری به دوام و جنس کالاها به‌خوبی دقت کنید. آن چیزی که واضح است این است که قطعاً تا چندین سال دیگر تصمیم برای تغییر دکوراسیون محل کار نخواهید داشت. پس سعی کنید اجناس خوب و مقاوم تهیه کنید. قطعاً تهیه مبلمان اداری ارزان نه‌تنها سودی ندارد بلکه مضراتی را با خود به همراه دارد زیرا علاوه بر به خطر افتادن سلامت بدن مصرف‌کنندگان، از دوام کمی برخوردار می‌باشد و شمارا مجبور خواهد ساخت که در مدت‌زمانی کوتاه مجدداً به‌منظور تهیه مبلمان و صندلی اداری اقدام نمایید. درصورتی‌که میز و صندلی‌های ارگونومیک و باکیفیت ضمن حفظ سلامت بدن افراد از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند و قطعاً عمر طولانی‌تری به نسبت مبلمان اداری ارزان‌قیمت خواهند داشت. به‌منظور خرید اجناس باکیفیت سعی نمایید به کیفیت چرخ‌ها و جنس روکش صندلی توجه بیشتری نمایید. انتخاب روکشی که در فصول گرم سال موجب تعریق کارمندان نشود، از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

بهتر است مدیران در زمان تهیه صندلی‌های اداری، نظر کارمندان را در مورد رنگ و مدل صندلی بپرسند. این کار علاوه بر احترام گذاشتن به کارمندان، انگیزه و احساس رضایت‌مندی مضاعفی به آنان خواهد بخشید.

 

چگونه عمر مبل را افزایش دهیم؟

 

ی دونستید می تونید عمر مفید مبلتون رو بالا ببرید ؟! مهم ترین مسایلی که در هنگام خرید مبل به ذهن مشتری می رسد این است که چند سال می تواند از این مبل استفاده نمایید. مبلمان از جمله اسباب منزل هست که حداقل انتظار می رود تا بتوان از آن 4 سال استفاده مفید نمود، پس لازم هست که هنگام خرید به جنس چوب بدنه و کیفیت و نوع پارچه مبل حتما دقت کنید. بعد از خریداری مبل و چیدن اون در منزل باید نکات ساده ای رو رعایت کنید که باعث افزایش طول عمر مبلمان منزلتون خواهد شد.

البته نباید فراموش کنیم که نوع مبل و نوع استفاده از اون تاثیر بسزایی در طول عمر مبلمان تون دارد.مثلا مبل راحتی که در اتاق نشیمن و مقابل تلویزیون قرار می گیره ، قطعا بیشتر از مبل کلاسیک یا مبل استیل استفاده خواهد شد که بیشتر برای پذیرایی از مهمان هست، در نتیجه باید زود تر از مبلمان دیگر از کار بیافتد و عمرش پایان بپذیرد.

 

لم دادن روی مبل راحتی

 

احتمالا شما هم وقتی از سر کار خسته بر می گردید خونه دوست دارید که روی مبل راحتی لم بدید و به تماشای تلویزیون و یا مطالعه بگذرونید، بهتره که بعد از گذشتن چند ساعت حتما جای خودتون رو روی مبل عوض کنید. نشستن طولانی مدل نشیمن مبلتون رو دچار افتادگی و از شکل افتادگی خواهد کرد.


مراقبت از نور مستقیم

 

اگر منزل شما نور گیر هست به هیچ عنوان مبل تون رو در مجاورت نور آفتاب قرار ندهید و مراقب باشید تا نور زیادی به مبلتون نتابد. نور خورشید چرم مبل راحتی تون رو ترک ترک خواهد کرد و رنگ پارچه ای که دارید رو تغییر خواهد داد. اگر با مشکل فضا توی منزل مواجه هستید، حتما با یک پارچه زخیم روی مبلمان تان رو بپوشونید.


گرد و غبار و پارچه مبل

 

اگر در محلی که زندگی می کنید با گرد و غبار زیادی مواجه هستید برای حفظ پارچه مبلمان تون مخصوصا مبل راحتی، گرد و غبار روی مبل تون رو تمیز کنید و با جارو برقی هر هفته پارچه روی مبل رو تمیز کنید. با این کار از کدر شدن تدریجی پارچه مبل تون جلوگیری می کنید و مبل راحتی یا مبل استیل تون جذابیت خودش رو همیشه حفظ خواهد کرد.


دستمال کشیدن مبل چرمی

 

اگر در منزل مبلی دارید که قسمتی یا تماما از چرم هست حتما به خاطر داشته باشید که حد اقل هر دو هفته یک بار با دستمال نم دار روی قسمت های چرمی رو تمیز کنید. فراموش نکنید که بعد از تمیز کردن مبل از خشک بودن قسمت هایی که تمیز کردید مطمئن شوید.


مبل و شومینه و بخاری

 

اکر دوست دارید که مبلتون هر چه سریع تر خراب شود آن را نزدیک به شومینه یا بخاری بگذارید. حرارت شومینه چوب مبل رو از هم باز و چرم و پارچه مبل رو خراب خواهد کرد. حدالمقدور با فاصله 1.5 متری مبلتون رو از شومینه یا بخاری بچینید.


شامپو کشیدن مبل

 

منتظر نمونید تا عید برسد تا دستی به سر و روی مبلتون بکشید. هر فصل زمان خوبی هست تا برای تمیز کردن مبل تون اقدام کنید و با شامپو فرش اون رو تمیز کنید. یک پیمانه شامپو نیم لیتر آب گرم و دستمال تمیز.


کشیدن مبل روی زمین

 

لب پر شدن مبلتون پای خودتون هست اگر مبل تون رو روی زمین هول داده یا بکشید مخصوصا مبل کلاسیک یا مبل استیل که پایه هایی از چوب دارند، با کشیدن روی زمین لبه های پایه مبل لب پر شده و زیبایی مبلتون از دست خواهد رفت.


استفاده از بخار شو

 

اگر در منزل بخار شو دارید و می خواید مبل تون رو با بخار شو تمیز کنید فراموش نکنید که وسیله ای که انتخاب کردید ممکنه مقداری بخار وارد لایه های زیرین مبلتون کنه و این نم وارد شده ممکنه مبلتون رو بعد از مدتی بپوسونه. چس هواستون باید به مقدار بخاری که وارد مبل می کنید باشه تا از پوسیدن مبلتون جلو گیری کنید و عمر مبل تون رو با تمیز کردن کم نکنید.

 

منابع:فضا گویا و ایلیا دکور