عنوان محصول تعداد قیمت محصول حذف
جمع کل

ارتفاع صحیح میز و صندلی

ارتفاع میزو صندلی مناسب: اگر ارتفاع ایده آل سطح کار را در نظر بگیریم، شاخص ها باید بسته به کار انجام شده متفاوت باشد. ثابت شده است که عملیات آشپزخانه ای مناسب برای انجام در ارتفاع های مختلف مناسب است. اگر چه نکته ای است که هر کسی در مجموعه چند سطحی تصمیم می گیرد، مفید است بدانید که ارتفاع سطح کار جدول و دیگر مناطق تکنولوژیکی باید باشد.شاید چنین حوزه ای از زندگی انسانی وجود نداشته باشد که نفوذ تکنولوژی های مدرن را احساس نمی کند. امروزه یک رایانه با فردی در زندگی حرفهای و حتی شخصی خود همراه است. در روند تحصیلات دانشگاهی و تحصیلی، در محل کار و هنگام برنامه ریزی تعطیلات، ما به او می رویم، تلاش می کنیم تا کار و زمان ما را تسهیل و بهینه کنیم. با توجه به نقش تکنولوژی کامپیوتر در پزشکی، می توانیم با اطمینان در مورد سهم خود در بهبود واقعی در کیفیت و طول عمر صحبت کنیم. با توجه به نقش تکنولوژی کامپیوتر در پزشکی، می توانیم با اطمینان در مورد سهم خود در بهبود واقعی در کیفیت و طول عمر صحبت کنیم. مدل سازی مجدد دوره بیماری ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد؛ برنامه های ویژه محاسبه فرمول های مطلوب برای داروهای جدید و غیره هزینه اشتراک برای آب و برق، بانکداری، سرگرمی و دوستیابی آنلاین، آب و هوا و آخرین اخبار .... مدیران سیستم شوخی می کنند: "همه چیز دیر یا زود تبدیل به یک برنامه می شود." 

 

 

متاسفانه یکی از مواردی که در کشور ما رعایت نمی‌شود، تناسب اندازه میز و صندلی با سن و قد افراد است. عدم رعایت این مهم و صرف زیبایی و ظاهری وسوسه‌انگیز، انواع مشکلات کمردرد، پادرد و گردن‌درد، کاهش کارایی افراد و هزینه‌های سنگین درمانی را در طول زمان، به دنبال دارد.

به جز طرز نشستن،‌ نحوه خوابیدن، نوع راه رفتن و نوع کفش انتخابی نیز در میان ما کاملا استاندارد نیست. حتی آموزش‌های لازم به افراد برای اصلاح کردن این سبک از زندگی هم کمتر دیده می‌شود.

این مسئله در تمام سنین به خصوص در کودکان که ستون فقرات نرم‌تری دارند و ساعات نه چندان کمی را در مدرسه صرف یادگیری می‌نمایند از یک سو و در افراد بزرگسال که در محیط کار مدام با کامپیوتر در ارتباطند و زمان بیشتری صرف نشستن می‌کنند، از سوی دیگر دارای اهمیت است.

          .         ا انتخاب اندازه صحیح میز و صندلی، ضمن سلامت ستون‌فقرات، سطح تمرکز در مدارس و محیط‌های آموزشی نیز افزایش می‌یابد.

در واقع نشستن روی صندلی‌های غیراستاندارد باعث فشار روی ستون مهره کمری و پشتی شده و در درازمدت سبب تخریب و آرتروز ستون مهره‌ها می‌شود.

ارتفاع میز و صندلی از سطح زمین باید به گونه‌ای باشد که کف پا روی سطح زمین قرار بگیرد و بر آن تقریبا عمود باشد.

طول نشیمنگاه صندلی مهم و باید متناسب با طول ران باشد، در غیر این صورت باعث خم‌شدن زانو شده و فرد از پشتی صندلی فاصله می‌گیرد که ‌این با اصول استاندارد سازگار نیست.

وجود زیرپایی در حین نشستن پشت میز ضروری است.

راست نشستن بیش از حد باعث درد در ستون مهره‌ها و عضلات کمر می‌شود. پس اگر مدت طولانی از صندلی استفاده می‌کنید، باید زاویه نشیمنگاه و پشتی ثابت بماند تا کمترین فشار به ستون مهره کمری وارد شود

ارتفاع استاندارد با قد شما چیست؟

جدول زیر ارتفاع میز و صندلی رامطابق با سن افراد در شش سایز مختلف نشان می دهد

+14

11-14

8-11

6-8

4-6

4.3

سن

760

710

640

590

530

460

ارتفاع میز

460

43

380

350

310

260

ارتفاع صندلی

 

منبع:برترینا